Qeveria Kurti e Lista Serbe kushte për zgjedhjet në veri, BE gati të organizojë takim Kurti -Vuçiç nëse ka konsensus! 500 trupa shtesë nga NATO në Kosovë

5 Qershor, 21:23

Tensionet në veri të Kosovës janë në vëmendje të ndërkombëtarëve, e pikërisht për të arritur një zgjidhje të situatës mes dy palëve, dy të dërguarit e posaçëm të SHBA dhe BE-së për dialogun Kosovë-Serbi do të zbarkojnë ditën e sotme në Prishtinë. Takimi mes tyre dhe Kurtit do të zhvillohet në orën 20:00.

    Kategori të tjera

    Shiko të gjitha