Receta e gjysheve, Gjellë me patate dhe salcë, shije fantastike nga zonja Albana

16 Mars, 12:10

Gjellë me patate dhe salcë domate

Përbërësit:

  • 1 kg patate
  • 2 qepë
  • 2 lgj salcë domate
  • 1 spec i kuq
  • Kripë, piper, rigon

Përgatitja:

Kaurdisim qepët e prera në kubikë me yndyrë, shtojmë patatet e prera në kubikë mesatare, specin e kuq si dhe salcën e domates. E mbulojmë sipërfaqen me ujë, rregullojmë shijen me kripë dhe erëza dhe e lemë gjellën të gatuhet.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha