Reciprociteti i targave, Kosova dhe Serbia takohen të mërkurën në Bruksel! 9 ditë protesta në Jarinjë dhe Bërnjak! Eurodeputetët: Të hiqen Policia dhe barrikadat

28 Shtator, 15:51

Për të nëntën ditë radhazi kanë në kufirin protestuesit serbë kanë bllokuar pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak.  Situata në kufi është ende e tensionuar dhe ushtria serbe apo forcat speciale të Kosovës nuk pranojnë të tërhiqen nga pozicionet e tyre. Ndërkohë që në zonë janë vendosur edhe forcat e KFOR-it helikopterët e të cilëve ditën e djeshme fluturuan mbi Jarinje dhe Bërnjak në dy raste.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha