Rrëfimi ndryshe i Bamir Topit

5 Korrik, 22:14

'Në kulmin e sinqeritetit' të tij e ka nisur intervistën e tij ndryshe në Repolitix nga gazetari Denis Minga në Report Tv ish presidenti Bamir Topi. Ish kreu i shtetit, ceku disa fragmente të vetat ku në një kohë të vështirë para rënies së murit të Berlinit, në vitin 1989 ai kishte marrë një propozim për të vazhduar jetën në Itali. Një propozim i cili, u refuzua nga Topi aso kohe. Në retrospektivën e atyre viteve, Bamir Topi tregoi sesa mungesë optimizmi të linte viti 1989 në një kohë kur, në ato vite tranzicioni kur njeriu ishte gjithmonë i lumtur me atë që ka dhe sheh përreth.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha