Sekretari i Omonias: Ligji shqiptar s'e pengon Belerin të jetë eurodeputet dhe kryetar i bashkisë! Fitoi pikë me qëndrimet kundër qeverisë shqiptare

16 Prill, 21:20 | Përditesimi i fundit: 2024-04-18 15:26:11

Marin Suli Sekretari i Përgjithshëm i Omonias në një intervistë për “Frontline Interview” në Report tv u shpreh se sipas ligjit shqiptar kandidimi i Fredi Belerit për eurodeputet nuk ia mohon të drejtën për të qenë dhe kryetar i bashkisë së Himarës