Shkëmbimi territoreve, ish ambasadori Nesho: Vuçiç kërkonte të krijonte precedentin

27 Korrik, 22:50

I ftuar në emisioni "5 pyetje nga Babaramo" në Report Tv, ish ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho bëri një pasqyrim sipas tij se çfarë përfitonin nga kjo marrëveshje tre personazhet kryesore të kësaj negociate, Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Edi Rama.

Programe të tjera

Shiko të gjitha