Situata nga COVID, 8 urgjenca në ditë në Spitalin Infektiv, preken më shumë të rinjtë! Mjekja infeksioniste: Asnjë i intubuar

17 Korrik, 20:38

Të dhënat tregojnë se 2 javët e fundit pothuaj janë trefishuar rastet e paraqitura me COVID 19 për trajtim në urgjencën infektive në QSUT. Mesatarisht kjo urgjencë pret deri në 8 autoambulanca në ditë me pacientë. Omicron dhe varianetet e tjera simotra të kësaj familje duket se po prekin dhe grumoshat e reja. Mjekja infeksioniste Migena Qato thotë se të shtruar janë edhe të rinj të moshës 25-30 vjeç.

Kategori të tjera