SPECIALE/ Gjelosh Gjokaj, Pikasoja i Ballkanit rikthehet me 73 vepra në Tiranë

22 Prill, 20:17

 

Gjelosh Gjokaj shqiptar etnik i Malit të Zi është vlerësuar si Pikasoja i Ballkanit. Të dy mjeshtrit Gjokaj dhe Pikaso kanë secili “Guernikën” e vet, por janë natyrshëm kaq të ndryshëm në madhështinë e tyre, të ndryshëm në stil, në ngjyra në grafikë.

Në 90- vjetorin e lindjes për herë të parë vjen në Tiranë, një nga koleksionet më mëdha të maestro Gjelosh Gjokajt, që përmban 73 vepra të viteve 1961 deri në 2013, të mbledhura me përkushtim nga nipi i tij Sead Gjokaj.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha