Sultjash /Oriz me qumësht nga zonja Albana

22 Mars, 12:36

Oriz me qumësht

Përbërësit:

  • 250 gr oriz
  • 500 ml ujë
  • 1 litër qumësht
  • 150 gr sheqer
  • Vanilje
  • Kanellë

Përgatitja:

Vendosim masën e orizit të ziejë në ujë, kur shohim që uji po shteron shtojmë qumështin bashkë me sheqerin dhe vaniljen. E lemë derisa masa të trashet dhe orizi të shkriftohet. E shpërndajmë në tasa duke e pudrosur me kanellë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha