Temperatura 43 gradë, mjeku Bajraktari: Rrini në vende të freskëta! Kujdes fëmijët dhe të moshuarit me sëmundje kronike

28 Korrik, 17:06

Mjekët apelojnë që fëmijët dhe të moshuarit kryesisht të qëndrojnë brenda në vende të freskëta këto ditë kur temperaturat kanë qenë përvëluese duke shënuar deri në 43 gradë Celcius. Ata këshillojnë shmangien e aktivitete pasi rrezikojnë sëmundje kardiake.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha