Tensionet në veri Kosovës, Kurti nuk tërhiqet: Kryetarët janë në zyrat e tyre, s’kanë pse largohen! SHBA: Tërhiq policinë, nis punën për Asociacionin

4 Qershor, 14:24

Të dielën situata u raportua e qetë në tri komunat veriore të Kosovës. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti thotë për BBC se krerët e komunave në veri të Kosovës do të qëndrojnë në zyrat e tyre. Ndërkohë po sot, Escobar adresoi një tjetër thirrje për Kurtin duke kërkuar të tërheqë policinë nga objektet komunale dhe të nisë diskutimin për asosacionin.

    Kategori të tjera

    Shiko të gjitha