Tensionet në veri, Vuçiç për CNN: Serbia i zbatoi të gjitha obligimet ndërkombëtare, Kosova asnjë

31 Maj, 22:52

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që dalin nga Marrëveshja e Brukselit, dhe se Kosova nuk e ka përmbushur një që i ka takuar – formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha