Tirana leksion kampionëve të Teutës, shkëputet në krye të Superligës! Sot Vllaznia-Dinamo

18 Tetor, 14:08

Kampionia në fuqi e Superligës, Teuta, është mposhtur në supersfidën e javës së pestë nga Tirana, që nga ana tjetër shkëputet për herë të parë në krye të kampionatit. Në ‘Elbasan Arena’ bardheblutë fituan 2-3, falë golave të Xhixhës që në minutën e parë, Totres dhe Vesel Limajt. Vlen të theksohet se të dy skuadrat humbën nga një 11-metërsh, ndërsa Teuta përmbysi para se Tirana të bënte diçka të ngjashme për të vulosur shifrat përfundimtare.

Pas 5 javësh kampionat Tirana udhëheq me 11 pikë, 3 më shumë se Kukësi, Teuta dhe Egnatia, të gjitha me tetë.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha