Valë infektimesh me COVID, Simaku: Priten rritje edhe 3 javë! Mjeku: Në vjeshtë s’përjashtohen mutacione, vaksinohuni

20 Korrik, 17:13

Vala e infektime me COVID-19 që ka përfshirë vendin tonë, pritet që të zgjasë dhe për të paktën 3 javë sipas specialistit të Shëndetit Publik, Artan Simaku. Mjeku argumenton se pesha e situatës epidemike në vend matet me pacientët e shtruar në spital.

Kategori të tjera