Mbi 1.6 milionë turistë hyn në Shqipëri për 6 muaj, 50% e yre nga Kosova! Vathi: Më shumë të huaj nga Polonia e Ukraina

23 Korrik, 14:03 | Përditesimi i fundit: 2021-07-23 15:32:43

Megjithëse jo në nivelet e vitit 2019. turizmi për këtë vit po ecen pozitivisht. Në 6 mujorin e parë  kanë hyrë në vend më shumë se 1.6 milionë dhe pushuesit kryesorë janë nga  Kosova, Polonia e Ukraina

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha