Plazh në prill, fundjava e gjen Shengjinin plot me pushues. Uji ende i ftohtë, por më guximtarët ia dalin të notojnë

28 Prill, 14:42 | Përditesimi i fundit: 2024-04-28 15:14:16

Pas ditëve me mot të paqëndrueshëm dhe reshje shiu, fundjava ka risjellë kthjellimet në vend.  Favorizuar nga temperaturat deri 28 gradë, dhjetera qytetarë zgjodhën të kalojnë të dielen në bregdetin e Shengjinit dhe atë të Kunes.