'Vrasësi i fshehtë', 700 vdekje në vit nga hipertensioni, eksperti i ISHP: Vjen nga kequshqyerja, 280 mijë qytetarë vuajnë në të gjithë vendin

17 Maj, 15:35

I cilësuar si vrasësi i fshehtë për shkak të mungesës së simptomave, tensioni i lartë i gjakut merr çdo vit mbi 700 jetë njerëzish. Për mjekët, shqetësuese është rritja e numrit të të rinjve me këtë sëmundje, ndërsa shkaktarë, bëjnë kequshqyerjen dhe jetën sedentare.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha