Vuçiç dhe Lajçak në një qëndrim pas takimit: Biseda ishte e vështirë! S’ka marrëveshje pa Asociacion, parakusht për dialogun me Kosovën

14 Mars 2023, 14:53

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç u takua ditën e djeshme me të dërguarin special të BE-së për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak. Ky i fundit do të jetë në Beograd edhe ditën e sotme ku do të takohet sërish me presidentin serb.