Vuçiç mbërrin në samitin e BE në Tiranë: Do t’ua them në sy liderëve europianë, integriteti territorial i Serbisë është cenuar nga Kosova

6 Dhjetor 2022, 10:31

Ndonëse pati paralajmëruar se nuk do të vinte në samit për shkak të tensioneve me Kosovës, presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në Tiranë. Në fjalën e tij për gazetarët, Vuçiç tha se vendosi që të vijë në samit dhe t’ia paraqesë të gjithë lidërve europainë qëndrimin e Serbisë në raport me dialogun e Kosovës.

 

Kategori të tjera