Zjarr i madh në pyjet e Ersekës, mendohet të jetë i qëllimshëm! Zjarrfikësit po luftojnë me flakët

7 Gusht, 18:58

Një zjarr i madh në masivin pyjor pranë Ersekës.Zjarri mendohet të jetë i qëllimshëm ndërkohë që zjarrfikëset janë në vendngjarje për të berë te mundur shuarjen e zjarrit.

Policia ndërkohë po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e personit që ka vënë zjarrin. Aktualisht po punohet fort nga forcat zjarrfikëse për të shuar flakët dhe sipas informacioneve janë drejt fundit.

  •  

Kategori të tjera