Zoran Zaev: S’e duam anëtarësimin në BE nëse kërkohet të heqim dorë nga gjuha dhe identiteti jonë

6 Maj, 13:33
  • Edhe pse anëtarësimi në BE është një nga prioritetet e qeverisë së tij, kryeministri Zoran Zaev ka refuzuar që për hir të anëtarësimit të heqë dorë nga gjuha dhe identiteti maqedonas. Një deklaratë e tillë vjen pas mosmarrëveshjeve të shumta me Bullgarinë, e cila po mban peng nisjen e bisedimeve.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha