• Politikë

  Socialistët e Shkodrës kërkesë Ramës: Vendos Luan Harushën drejtues të PS (LETRA)

  Socialistët e Shkodrës kërkojnë caktimin e deputetit Luan Harusha si kryetar partie në bashki deri në zgjedhjet e ardhshme elektorale. Kjo kërkesë...

 • Kronikë

  Shkodra 'në luftë' me kanabisin, Prefekti Millja: Ta zhdukim nga qarqet problematike

  Lufta kundër kanabisit ka mbledhur në një takim në prefekturën e Shkodrës, drejtorin e policisë Shkodër Niko Brahimaj dhe përfaqësuesve të...

 • Sociale

  Rruga Velipojë-Shkodër, banorët kundër shpronësimeve: Çmim qesharak, mos u shkojë mendja të vijnë këtu

  Banorët e zonës së Berdicës që preken nga ndërtimi i rrugës Velipojë-Shkodër janë kundër çmimit të vendosur për kompensimin e tokave të tyre....

 • Kronikë

  U thonë se është pezulluar, por puna vijon! Banorët në protestë: Kompania gurore po na dëmton ujin e pijshëm (VIDEO)

  Gjatë ditës së sotme banorët e Postribës kanë protestuar pasi një firmë gurore sipas tyre po dëmton ujësjellësin dhe të gjitha burimet natyrore të...

 • Sociale

  Massafra- krerëve të shteteve: Jo luftë, duhet paqe...Lutje në heshtje për Lindjen e Mesme

  Imzot Angelo Massafra ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për të gjithë krerët e shteteve në botë që të shmangin luftën dhe të punojnë për paqe....

 • Politikë

  Shkodër- Ademi 'thyen' bojkotin e Këshillit Bashkiak: S'kam ndryshuar qëndrim, por erdha për paketën fiskale 2020

  Në një intervistë për mediat,  Ademi sqaroi se fakti që është rikthyer në Këshillin Bashkiak, nuk do të thotë që qëndrimi për zgjedhjet e 30...

 • Sociale

  Humbi duart në punë, Marjani me sytë nga zemërgjerësia e shqiptarëve: Protezën nuk e blej dot edhe sikur të bëhem 100 vjeç (VIDEO)

  Një aksident tragjik ne pune i para 9 viteve u bë shkak që Marjan Gruda nga Shkodra  të mbetet pa gjymtyrët e sipërme. Vështirësitë që ai has janë...

 • Kultura

  29 vite nga rihapja e Xhamisë në Shkodër, Myftiu: Fëmijët e atyre që ndaluan fenë janë ende në politikë (VIDEO)

  E para xhami e hapur pas rënies së sistemit komunist në vendin tonë, ishte simbol i rifillimit të aktivitetit dhe veprimtarisë fetare, fillimisht...

 • Kronikë

  Në shtëpinë e 'harruar' ku qëndroi Nënë Tereza gjatë ndalesës së saj në Shkodër (VIDEO)

  Report TV në shtëpinë ku familja e Nënë Terezës ka jetuar prej 5 vitesh. 

 • Kultura

  3-vjet nga Shenjtërimi i Nënë Terezës, shkrimtari: Njohja ime me të ka nisur kur isha në burg (VIDEO)

  Shkrimtari edhe publicisti Visar Zhiti përkujton 3-vjetorin e Shenjtërimit të Nënë Terezës në Shkodër. Gjatë këtij nderimi Zhiti ndalet edhe tek...