• Opinion

  Spartak Ngjela: Ku shkoni o të mjerë, pse rendni me vrap për të vdekur?

  Mjeranët e paguar nga Moska dhe Beogradi jo vetëm që lodhen kot, por edhe po shkojnë me vrap drejt rrezikut. Edhe mediat mjerane, po...

 • Opinion

  Spartak Ngjela: Pse është shthurur mendërisht Sali Berisha?

  Bashkë me shthurjen mendore të Saliut,  sot po shihet se është i trembur i gjithë korrupsioni i lartë shtetëror në...

 • Opinion

  Spartak Ngjela: Dy çrregullimet e rënda psikike të Sali Berishës

  Sali Berisha dallon që ka probleme psikike të pariparueshme, të cilat e kanë çuar drejt tendencës për shkatërrim, që të marrë forcë. Një i tillë...

 • Opinion

  Spartak Ngjela: Gjesti i Yuri Kim që tërboi Sali Berishën

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, sot takoi Enkelejd Alibeajn dhe e konsideroi, me theks të fortë ligjor, si kryetar të...

 • Opinion

  Spartak Ngjela: S’e ke më Ramiz Alinë që të uzurposh PD-në si në 1991, formo partinë tënde Sali

  Berisha është mësuar me uzurpimin e Partisë Demokratike. Këtë kërkoi të bënte dhe sot. Kot e ka.

 • Opinion

  Spartak Ngjela: Komedia fshatareske e Saliut!

  Saliu, me një zjarr të shtirur dhe me frikë në fytyrë e me buzë të çarë, ka filluar luftën me retorikë denoncuese antikorrupsion. Por, të gjithë e...

 • Politikë

  Dorëheqja e Bashës, Ngjela: Po Berisha pse s’po flet? E trembën amerikanët me Alibeajn

  Dje, mbas dorëheqjes së Bashës si kryetar i Partisë Demokratike, kam ndjekur komedinë serioze të të korruptuarëve, politikanë e analistë...

 • Opinion

  Pse dorëheqja e Bashës e eliminon Berishën përfundimisht

  Dorëheqja e Bashës e eliminon Berishën përfundimisht. Pse? Sepse për zgjedhjen e kryetarit të Partisë Demokeatike duhet kongres. Në këtë kongres...

 • Opinion

  Zelensky në Ukrainë: Një hero i kohës sonë

  Heroika patriotike e liderit, ndez heroizmin lndividual të qytetarëve dhe krijon heroikën kombëtare.

 • Opinion

  Spartak Ngjela: Tani që dihet kush është Sali Berisha, ç’janë këta që brohorasin për të?

  Nuk ka rëndësi, sepse ata janë të pakët në numër; por ky është një fenomen negativ me rëndësi të brendshme psikologjike që shqetëson tërë...