• Zef Brozi: Kush e mbron arkitektin e aktit terrorist shtetëror të 21 janarit 2011?

  Mosvënia para përgjegjësisë ligjore e ish-kryeministrit dhe ish-presidentit për aktin terrorist shtetëror të 21 Janarit 2011 ku u vranë katër...

 • Nëse SPAK do të kishte disa prokurorë si Xhevat Hana…

  Prokurori Xhevat Hana, i cili ndërroi jete në mënyrë misterioze 11 vite me pare, ishte dhe mbetet modeli i prokurorit shume guximtar, me...

 • Brozi: Disa sugjerime dhe përvoja për Reformën Zgjedhore

  Si e ka zgjidhur Meksika problemin e votimit të imigrantëve?

 • Brozi: Me 30 Qershor qytetarët, pushtetarët dhe politikanët duhet të dëshmojnë Identitetin e tyre Europian dhe Vizionin Pro-Perëndimor

  Me zgjedhje të qeta, të lira e të ndershme me 30 Qershor qytetarët, pushtetarët dhe politikanët duhet të dëshmojnë Identitetin e tyre Europian dhe...

 • Opozita e re ka vizion Perëndimor, PS mos pengojë Reformën Zgjedhore

  Kush po kembengul me aq kokefortesi per te mos e ndryshuar sistemin zgjedhor aktual i cili eshte sistem i pandershem e antidemokratik?

 • A ka pasur korrupsion në dhënien me koncesion të aeroportit nga qeveria Nano dhe më pas?

  A janë disa koncesione dhe kompani ofshore aty ku bëhët korrupsion marramendës dhe pastrim i parave?

 • Grabitja, këmbanë alarmi, të anulohet koncesioni i aeroportit

  Qeveria dhe gjithe institucionet shteterore jane pergjegjese per kete situate qe kercenon seriozisht sigurine kombetare dhe duhet te marrin...

 • Shumica dhe opozita e re t'i hapin rrugë integritetit në parlament

  Me kete rast u bej apel edhe te gjithe imigranteve nga Shqiperia: Le te kontribojme me gjithcka mundemi qe Parlamenti i sotem te miratoje te...

 • Politikanët mund të djegin mandatet e tyre por jo Shqipërinë tonë të dashur

  Ata që duan të djegin mandatet si deputetë nuk duhet të lejohen të djegin institucionet dhe të përgjakin...

 • 'Sot u varros ëndrra e urdhëruesve të terrorit të 21 Janarit 2011 e të grushtit të shtetit të shtatorit ’98, për të gjakosur sërish bulevardin'

  Falenderim e mirenjohje ministrit Lleshaj, drejtuesve dhe forcave të policisë, Gardës së Republikës, Forcave Speciale dhe gjithë institucioneve të...