• Rep-pop/ Dita e dashurisë si nëpër filma, ja si të bëni një ‘movie night’ romantik me njeriun e zemrës

  Dashuria është në ajër! Na ndajnë vetëm pak orë nga Shen Valentini, dhe nëse keni vendosur të shijoni kohë me njeriun e zemrës në shtëpi Rep-pop...

 • Rep-Pop/ ‘Një melodi për ty’! Artistët shqiptarë që i kanë dedikuar këngë vajzave dhe grave në jetën e tyre

  Sa poezi, piktura, nota mbi pentagram i janë kushtuar asaj...gruas. Sa artistë i janë dorëzuar bukurisë së saj dhe sa të tjerë kanë përshkruar me...

 • REP-POP/ Dashuri ‘si në filma’, pesë çifte hollywood-iane që janë njohur gjatë xhirimeve (VIDEO)

  Nuk ka rregulla për të jetuar ndjenjën më të bukur në botë, dashurinë! Madje nuk ekziston personi i duhur as vendi i duhur... gjithçka ndodh në...

 • REP-POP/ Inspirim, ëndrra dhe qëllime, filmat e animuar dhe mesazhet e tyre të forta

  Nëse mendoni se filmat vizatimor janë vetëm argëtues, e keni gabim! Ndonjëherë ato mund të jenë me gjenial dhe me të bukur se një film hollywodian...

 • REP-POP/ ‘Për një çast më ndali zemra’ dhe ‘Të dua’ nga G-Bani dhe Crazy Girl, duetet më të bukura muzikore ndër vite

  Kimia është kryesore kur bëhet fjalë për dy, ashtu edhe në muzikë. Për një duet që do të mbetet gjatë në histori dhe koha nuk do t’i marrë vlerat...

 • REP-POP/ Marilyn Monroe, Julia Roberts dhe Audrey Hepburn, fustanet ikonike që shënjuan skenat e filmave historikë

  Një veshje e bukur mund të zbukurojë një skenë filmi, por një veshje e mrekullueshme e bën atë të...

 • REP-POP/ Trump president i SHBA, COVID-19 dhe Facetime! Simpsons, seriali më i gjatë vizatimor dhe ‘parashikuesi’ i shumë ngjarjeve në botë

  Kush janë parashikuesit më të mirë në historinë e njerëzimit? Fiset Maja? Nostradamus apo Simpon?

 • REP-POP/ Me ngadalë’, ‘Si trëndafili’ dhe ‘Nuk dua tjetër’, ‘shuani mallin’ me hitet që ‘çmendnin’ të rinjtë në vitet 2000

  Jam e sigurt se shumë prej jush kanë nostalgji për të shkuarën, vitet e fëmijërisë, adoleshencës apo rinisë. Njerëzit shumë periudha të hidhura...

 • REP-POP/ Legjenda e pop-it, Michael Jackson! 'Diamanti' i muzikës dhe rruga drejt suksesit

  Një nga figurat më të rëndësishme kulturore të shekullit 20, Michael Jackson do të kujtohet gjithmonë si Mbreti i Pop-it sado vite që të...

 • REP-POP/ Detajet e vogla bëjnë diferencën! Skena filmash që kanë mbetur të paharrueshme në historinë e filmit

  Ndonjëherë gjithçka që duhet për një film të bukur është një skenë “goditëse” që do të mbetet në...