REP-POP/ Me ngadalë’, ‘Si trëndafili’ dhe ‘Nuk dua tjetër’, ‘shuani mallin’ me hitet që ‘çmendnin’ të rinjtë në vitet 2000

Jam e sigurt se shumë prej jush kanë nostalgji për të shkuarën, vitet e fëmijërisë, adoleshencës apo rinisë. Njerëzit shumë periudha të hidhura apo t bukura në jetë i kalojnë të shoqëruara me një muzikë emocionuese, që herë të bën të qash e herë të qeshesh. 

Më poshtë do të kujtojmë këngët që bënin namin në viti 2000! 

A nuk ju bën dhe ju të kërceni dhe këndoni kënga “Me ngadalë” Anjeza Branka dhe Niku, duo-ja që “vodhi” zemra e rinisë shqiptare me performancës e tyre të paharrueshme. 
Kënga e realizuar në vitin 2005 dhe që mori pjesë më Top Fest 3 e atij viti dëgjohet edhe sot në clubet me të rinj. 

 “Si trëndafili” këngë e publikuar në vitin 2007 ishte balada e parë dhe e fundit me të cilën kemi parë këngëtaren Poni. Ajo është e njohur për zërin e saj magjik popullor megjithatë kjo këngë ishte një sukses si vërtet për këngëtaren!

Me pamje nga parku arkeologjik i Apollonisë këngëtarja Greta Koçi në ato kohë vetëm 13 vjeç ka kënduar “Kush ka faj” në një bashkëpunim me Erjon Korinin. Një duet i ngrohtë dashurie realizuar në vitin 2004. 

Në vitin 2005 Genta Ismaili i ka vënë flakën skenës së Këngës Magjike me “Nuk dua tjetër”. Kushedi sa vajza në ato kohë ia kanë dedikuar këtë këngë njeriut të zemrës.
Artisti i baladave më të bukura shqiptare Alban Skënderaj e ka nisur karrierën e tij pikërisht me një baladë, që e ka bërë atë të njohur për publikun shqiptar. 

Në vitin 2005 me këngën “Vetëm ty” është bërë si himn për të rinjtë e dashuruar.  Një këngëtare me shumë bujë në vitet 2000, Soni Malaj ka kënduar “E Vogla” dhe i ka fiksuar të gjithë. 
Me një videoclip mjaft interesant për vitin 2005, pa diskutim që e vogla ishte një sukses i vërtet!  Këto ishin disa prej këngëve më karakteristike për vitet 2000 me të cilat kënaqemi dhe kalojmë bukur edhe sot.

B.K./J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS