Rep-pop/ Dita e dashurisë si nëpër filma, ja si të bëni një ‘movie night’ romantik me njeriun e zemrës

Dashuria është në ajër! Na ndajnë vetëm pak orë nga Shen Valentini, dhe nëse keni vendosur të shijoni kohë me njeriun e zemrës në shtëpi Rep-pop ka menduar për ju duke përgatitur listën me disa prej filmave më ikonik për ditën e dashurisë.

Ky është momenti kur jeta e Lucy-t ndryshoi përgjithmonë! Në filmin “While you were sleeping” Lucy shpëton dashurinë e saj platonike, Peter nga vdekja e sigurt, por kur ata shkojnë në spital mjekët njoftojnë se ai ka rënë në koma.

Në atë moment një koment i gabuar i Lucy-t bën që familja e djalit të mendoj se ajo është e fejuara e Peter....

Gjerat komplikohen edhe më shume kur Lucy bie në dashuri Jack, vëllain e Peter, teksa ai ishte në koma.

Po çfarë do të ndodhë kur Peter të zgjohet?

Julia Roberts në rolin e një prostitute ia merr mendjen Riçard Gir dhe bashkë krijojnë historinë më të pazakontë të dashurisë në ‘Pretty Woman”.

Pasi bien dakord të kalojnë natën së bashku, Eduard i propozon Vivian që kundrejt parave të shoqërohen me njeri-tjetrin për plot një javë.

Iu deshën vetëm pak ditë që dyshja të dashurohej, por a do të qëndrojnë ata bashkë pavarësisht diferencave dhe pengesave?

Për të ndjerë edhe njëherë magjinë e dashurisë si nëpër përralla, filmi e ‘Bukura dhe Bisha” është zgjedhja ideale.

E kush nuk e njeh historinë e princit mbi të cili ra mallkimi për të jetuar si një bishë e tmerrshme derisa të gjente dashurinë e vërtet...

Gjithçka ndryshoi...kur në jetën e tij erdhi Belle

Me kalimin e kohës Belle sheh brenda bishës zemrën e butë të dhe bie në dashuri, ky është edhe momenti që me puthjen e saj sjell në jetë princin.

Mia është një vajzë e zakonshme dhe thjesht derisa mëson se është një princeshë e vërtet.

Ky është pikërisht edhe momenti që jeta e Mias ndryshon përgjithmonë për të krijuar filmin “Ditari i Princeshës”

Si trashëgimtare e kurorës, Mia fillon një udhëtim komik drejt fronit kur gjyshja e saj e rreptë dhe e frikshme, Mbretëresha Clarisse Renaldi, shfaqet për t'i dhënë mësime.

Gjatë rrugës Mia takon edhe Michael.

I fundit në listë është filmi ‘Safe heaven”

Katie le gjithçka pas, për të filluar një jetë të re në në bregdetin e Karolinës së Veriut. E reja aty nis një punë të re, me qëllim mbajtjen e jetës së saj private të fshehtë, gjë që nuk ia del, pasi atë e zbulon Alex.

A do të jetë Alex njeriu që do t’i mësojë të dashurojë sërish, apo do t’i kthej pas kujtimet e vjetra...

Këto ishin disa prej filmave që mund të shijoni ditën e dashurisë...

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku telegram ngushëllimi bashkëshortes së ish-Presidentit italian Giorgio Napolitano

Papa Françesku telegram ngushëllimi bashkëshortes së ish-Presidentit italian Giorgio Napolitano