1 miliardë Euro për një ditë për 'Notre Dame', Albi Nako: Paradoks (FOTO)

1 miliardë Euro për një ditë për 'Notre Dame', Albi Nako: Paradoks (FOTO)

Katedralja e Parisit 'Notre Dame' u përpi nga flakët mbrëmjen e së hënës dhe kjo u kthye në ngjarjen më të pasqyruar në botë. Për rikonstruktimin e Katedrale 850 vjeçarë u mblodhën brenda pak ditësh një shumë e madhe prej miliona eurosh. Ndërkohë që këto ndihma u duartrokitën, në mesin e personave kishte dhe nga ata që e kundërshtuan këtë vendim apo i'u duk paradoksal.

Koreografi Aldi Nako ka ndarë në rrjetet scociale ku tregon se si u mbodhën parat brenda pak orësh për Katedralen, ndërkohë që mijëra persona vuiajnë urie dhe drejt tyre askush nuk i ka sytë.

E gjithë kjo është një paradoks për koreografin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eh...: 27/04/2019 23:04

  Mendoj se nuk eshte paradoks,pasi francezet nuk eshte se duan ta ndertojne ngaqe kisha nuk e nderton dot,por ngaqe e shohin si simbol te kultures,historise se tyre,gje e cila eshte shume normale dhe e natyrshne. Paradoksi eshte tek jofrancezet qe ndihmojne kur mbase nuk kane as mundesi apo kur nuk kane arritur te ndihmojne shume jete njerezish qe jetojne ne skamje. Fatkeqesisht ky eshte rregull I jetes,disa viajne disa jo;disa vuajne shume disa me pak. Albi,mos I gjyko te tjeret cfare bejne apo jo,ti jep shembullin personal,se askush nga ata qe kritikon ti ,nuk do e lexojne shkrimin tend.

  Përgjigju
 • SOLERINA: 19/04/2019 08:50

  PO IK O VJETULL QE NA FLLIQE EKRANIN KUR DEL TI, ZDI AS QA FLET, RACIST I NDYRE

  Përgjigju
 • Loran shehu: 18/04/2019 13:50

  Harrun me pyt kte balerinin se cdo bejn me leket e veta

  Përgjigju
 • Loran shehu: 18/04/2019 13:50

  Harrun me pyt kte balerinin se cdo bejn me leket e veta

  Përgjigju
 • Petrit: 18/04/2019 13:45

  Jam kurioz te di,sa pasuri ka dhene gjate jetes se tij ky koreografi,per kauza te tilla, ne drejtim te uljes se varferise???!!!.Ndryshimi fillon tek vetvetja,nese nuk e kuptojme kete,nuk do te arrijme qe te bejme kur ndonje gje te hajrit.

  Përgjigju
 • Ghjk: 18/04/2019 12:47

  E vertete, sh e trishte

  Përgjigju
 • Tutu: 18/04/2019 12:30

  Shenja te nje shoqerie inferiore

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë