10 ditë i ‘zhdukur’, edhe SHISH në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, asnjë gjurmë nga i shumëkërkuari

TIRANË- Policia Shqiptare dhe Shërbimi Informativ janë përfshirë në një hetim të përbashkët për gjetjen e Ervis Martinaj, për të cilin një javë më parë xhaxhai i tij e denoncoi si person që ka humbur kontaktet me familjarët. Burime nga Policia i thanë Report Tv se hetimet po përqendrohen brenda kufijve të vendit ku dyshohet se Martinaj fshihet prej disa muaj që nga operacioni “Plumbi i Artë” .

Në qytetin e Shkodrës, Laçit, Vlorës, Durrësit e Tiranës janë kryer mbi dhjetëra kontrolle, por në bazat e dyshimta nuk është gjetur asnjë gjurmë e Martinajt e as e ndonjë pjesëtari të grupit të tij

Përmes qelizave telefonike po tentohet gjetja e vendndodhjes së fundit të këtij personazhi shumë të njohur, por deri në këtë fazë, policia dhe Shërbimet Informative duhet të gjejnë numra telefoni të përdorur nga Martinaj.Të gjitha informacionet që po mblidhen në terren po shkëmbehen edhe me SPAK  që disa muaj më parë nxori urdhër arresti për këtë person

Ndër pistat e hetimit është ajo e rrëmbimit të personit nga grupet rivale kriminale të Ervis Martinaj, i njohur edhe si biznesmeni i lojërave të fatit. Ervis Martinaj është një prej njerëzve më të njohur të botës së krimit në vend. Ai është konsideruar si një nga njerëzit më të rrezikshëm në Tiranë, i akuzuar për vrasje dhe i dyshuar për disa ngjarje të rënda, që kanë tronditur kryeqytetin.

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anonim: 18/08/2022 05:55

  Sa ironike?! Me shume po e kerkojne tani qe eshte “zhdukur” se me perpara qe ishte “ne kerkim”...... Hajde merre vesh....

  Përgjigju
 • Altin: 17/08/2022 19:06

  I lumt xhepi Samir manes . Gjynaf se cuna te rri , Por ky ervisi me “shoket” u llastuan cik si shum . Nuk gricesh dot o shok me ata qe e kan shqiperin si big brother Dhe kan celsat e burgjeve. E dim qe bone lek edhe emer po tmorri koka ere. Tani urdhri ka dale vilat e palases dhe tegut e ska pidh none qe zbrapset se ti kan ndersyer qe te gjith. Edhe gjujtsat me te lig te gjej ervisi sdo din kujt ti bin te parit se jan shum .

  Përgjigju
  • bota me rota: 18/08/2022 01:22

   kush eshte trim del nga bunkieri qe ri e thure trillerà e perdor hilet e shtet. cdo gje i vjen fundi si cdo mashtimi. nuk jetohet me keshtjell ne rete

  • E ke gjet plako: 17/08/2022 22:08

   Eshte shume e thelle kjo

 • tung: 17/08/2022 15:02

  E KA VRARE VETE SHTETI,,,,SEPSE ISHTE SHTETI QE NUK KAPI VRASESIT E KUSHERIRIT TE TIJ NE FUSHE-KRUJE,,,,KAMERAT KANE REGJISTRUAR GJITHCKA,,,,,KETE MARTINAJN E KANE QERUAR SEPSE AI DONTE TE VRISTE DOKLEN,,,,POR KY DOKLJA SI DUKET ESHTE I LIDHUR ME QEVERINE,,,,SE KOT NUK E LIRUAN NGA BURGU......PRA BANDA E LIDHUR ME QEVERINE FITON,,,KUSH ESHTE ME SALIUN SHKON NE VARR......

  Përgjigju
  • Per tungun: 17/08/2022 21:48

   Kush esht dokla me qe ja qift kina robt drogaxhiun e marum !!! Esht altin lame oo njeri ALTIN LAME KUKSIANI esht qe ka krimin ne dore ne porosi te vecante te EDI kurves dhe tjeret nga mrapa !!!

 • Mira shamikuqja: 17/08/2022 14:50

  Ishalla njehere e pergjithmone

  Përgjigju
 • Derrniku: 17/08/2022 14:49

  Ka shku te Enca ky. Tash veq pleqt e tyne kan met ne Fushe Kuqe po ene ata kan mi vra se edhe Xhelali 60 vjec ka qan

  Përgjigju
  • Anonim: 17/08/2022 15:44

   MUT KALAMANI XHELALIT E KAK KY MOS HARRONI XHALALI DILTE DHE NUK LINTE NJERI PA JU MARR LEKET NE VEND TE GJOBAVE DHE FISI MARTINAJ BABALLARET HAPESHIN BYTHESH, SI BABA DHE DJALI TE KA BABA CUN

 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Rama ndan foton me komisionerin Varhelyi: Duke shty procesin

FOTOLAJM/ Rama ndan foton me komisionerin Varhelyi: Duke shty procesin