11 futbollistë largohen nga kombëtarja pas humbjes me Izraelin, Reja grumbullon të rinjtë për Estoninë

11 futbollistë largohen nga kombëtarja pas humbjes me Izraelin, Reja grumbullon të rinjtë për Estoninë

Futbollistët e kombëtares në stërvitje

11 futbollistë do largohen nga kombëtarja pas humbjes që kuqezinjtë pësuan të premten kundër Izraelit. Arsyeja e njoftuar nga FSHF-ja është se trajneri Reja do të provojë të rinjtë në miqësoren me Estoninë më 13 qershor, por në të vërtetë edhe disa prej futbollistëve janë lodhur nga sezoni i gjatë.

Kuqezinjtë që janë larguar nga grumbullimi:Etrit Berisha, Nedim Bajrami, Ivan Balliu, Kristjan Asllani, Klaus Gjasula, Berat Gjimshiti, Sokol Cikalleshi, Bekim Balaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla dhe Kastriot Dermaku. Ndërkohë është zgjuedhur që të zëvendësohen me Arbnor Muçolli, Jon Mersinaj, Enis Çokaj, Simon Simoni dhe Kevin Haveri. 

Më poshtë edhe lista e lojtarëve që do të jenë prezentë për këtë ndeshje:

1.     Elhan Kastrati

2.     Gentian Selmani

3.     Simon Simoni

4.     Frederic Veseli

5.     Elseid Hysaj

6.     Enea Mihaj

7.     Erjon Hoxhallari

8.     Kevin Haveri

9.     Amir Abrashi

10. Ylber Ramadani

11. Taulant Seferi

12. Myrto Uzuni

13. Giacomo Vrioni

14. Armando Broja

15. Enis Çokaj

16. Jon Mersinaj

17. Arbnor Muçolli

18. Endri Çekiçi

19. Ermir Lenjani

Ne.k./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Vuçiç: Qëllimi i vetëm i takimit me Albin Kurtin është ruajtja e paqes dhe stabilitetit

Vuçiç: Qëllimi i vetëm i takimit me Albin Kurtin është ruajtja e paqes dhe stabilitetit