13 skuadrat e kualifikuara për në 'Gjermani 2024'

13 skuadrat e kualifikuara për në 'Gjermani 2024'

Trofeu i Europianit

Shqipëria dhe Danimarka janë skuadrat e fundit që siguruan një biletë për në fazën finale të Euro 2024, duke e dërguar në 13-të numrin e kombëtareve të kualifikuara për në "Gjermani 2024".

Së bashku me Gjermaninë mikpritëse, në tetor u kualifikuan edhe Belgjika, Franca, Portugalia, Spanja, Skocia, Turqia, Austria dhe Anglia dhe të njëjtën gjë bënë disa ditë më parë Hungaria dhe Sllovakia.

Kanë mbetur vetëm 11 vende, tetë përmes kualifikimeve dhe tre vende në play-off. Ende nuk është vendosur se kush do të kualifikohet në Euro 2024 përmes kualifikueseve në grupin B (Holandë ose Greqi), grupin C (Itali ose Ukrainë), grupin D (Uells ose Kroaci), grupin E (Republika Çeke ose Moldavia), grupin G (Serbia ose Mali i Zi), grupin H (Sllovenia ose Kazakistani) dhe grupin I (Zvicra, Rumania, Izraeli, por dhe Kosova po luftojnë për dy vendet e mbetura).

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Pas 20 vitesh degradim, Veliaj: Pishinat e Akuadromit u transformuan, pagesa modeste për pastërtinë e mirëmbajtjen

Pas 20 vitesh degradim, Veliaj: Pishinat e Akuadromit u transformuan, pagesa modeste për pastërtinë e mirëmbajtjen