POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pas 13 vitesh pritje, familja Mazreku nga Kamza merr lejen e legalizmit (VIDEO)

Uki Mazreku

Kryeministri Edi Rama ka nisur ditën me rastin e familjes Mazrreku nga Kamza e cila pas 13 vitesh pritje dhe zvarritje nëpër zyra për të marrë lejen e legalizimit të banesës së tyre.

Pasi iu drejtua Platformës së Bashkëqeverisjes në shqiperiaqeduam.al, Uki Mazrreku ka marrë lejen e legalizimit për banesën e tij.

“Kam dashur që të bëj legalizimet mbi 100 herë dhe sa herë që shkoj marr të njëjtën përgjigje: Është në proces. Asnjëherë nuk e kam marrë përgjigjen e saktë. Nuk del asnjënjeri që të më japë përgjigjen e saktë. Për një mundur aneksë u bë e mundur diçka që nuk ka ndodhur në 13 vjet,”- tha pronari i shtëpisë, Uki Mazreku.

POSTIMI I RAMËS:

ke.mu.
Komento

Komente

  • sapa: 12/01/2019 08:55

    Propagande hajvanesh.Ne shekullin e 21 ne shqiperi diskutohet legalizimi qe ne cdo vend te botes nuk ke nevoje ti shkosh nga mrapa se te ndjekin letrat vete.KURRE nuk ben dot shtet ky popull hajdut!

    Përgjigju
    • Ardit: 12/01/2019 20:22

      Kjo eshte per nje fushate me te mire.une kam shpi 1912 qe ne kohen osmane keta thon do ta legalizosh