21 Janari/ Djali i Faik Myrtaj: Hetimet duhen rihapur, çështja e ka një autor (VIDEO)

Faik Myrtaj ishte njëri nga katër protestuesit që u vra më 21 janar të 2011-ës gjatë protestës para Kryeministrisë. Djali i tij, Renato Myrtaj është shprehur për  Report Tv se hetimet duhen rihapur pasi nuk po flitet për një çështje pa autor. Ai tha se deri më tani kryeministri Edi Rama ka punuar për një drejtësi që nuk ka arritur të zbardhë asgjë. "Kur kalon çdo ditë për të vajtur në zyrën e tij dhe shikon katër pllakat e bronzit, mos mendoni se nuk e kujton çdo ditë. Për ne është e katërfisht dhimbja por edhe atij i shkon në mendje", u shpreh djali i Faik Myrtajt. Në fund, Renato shprehu bindjen se "drejtësia do vonojë por do vendoset”.


Lajmi kryesor:

8 vite nga 21 janari, Rama dhe familjarët e katër viktimave homazhe në Bulevard (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?×

Lajmi i fundit

John

Kërkuan rrëzimin e nenit të Kodit Zgjedhor për ndarjen e mandateve, 'Kushtetuesja' cakton seancën për kërkesën e Patozit dhe Murrizit