3 marsi i PD, Kalaja në Report Tv: Protestuam për Ramën jo për vulën! Ambasada e SHBA-ve të largohet nga ‘Apeli’ se është gafë

Avokatja Adriana Kalaja ka folur pak orë pas përfundimit të protestës së Berishës në Report Tv. E pyetur nga gazetari Nertil Agalliu, Kalaja komentoi vendimin nga Apeli ndërsa shtoi se ankimimi i Alibeajt për vendimin e Zhukrit është i pa vlefshëm pasi autorizimi i Bashës është i pavlefshëm nga mungesa e tagrit.

“E ka çuar një person me emrin Enkelejd Alibeaj i cili nuk është as kryetar asgjë. Nuk e lejon as statut i datës 17 korrik 2021 dhe as 18 dhjetori 2021 që të jetë ai në krye. Zoti Alieaj që ka ankimuar vendimin nduke mos qenë palë ka përdorur si argument ka përdorur si argument një autorizim të Bashës. Duhet të informojmë publikun që ky autorizim s’ka tagër sepse Basha duke dhënë dorëheqjen ka hequr edhe këtë tagër të tij.”- thotë Kalaja.

Sa i takon pranisë së përfaqësuesve të ambasadës amerikane, Kalaja tha se duhet të distancohen, madje e ka cilësuar edhe si gafë.

"Ambasada amerikane duhet të distancohet sesi përfaqësues të ambasadës shkojnë të marrin pjesë në gjykim për një parti politike. S’kanë asnjë arsye, e dënoj me shumë forcë.

Ka bërë një gafë të madhe, është një akt i turpshëm.”- tha Kalaja.

Por praninë e të rinjve të FRPD-së dhe të Rudina Hajdarit në Apel, Kalaja e sheh si normale.

“FRPD kanë shkuar aty dhe kanë bërë gjënë më normale ashtu sikurse edhe Rudina Hajdari. Këtë deshte Rama, ta çonte në Gjykatë protestën, por ne vepruam me pjekuri politike. Ne bëmë një protestë, vetëm kundër Edi Ramës.”- tha Kalaja.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • gjergji: 04/03/2023 11:19

  Sa shume avokade e avokade te "shquar" ka kjo Shqiperi e mjere.Te vjen keq sa injorant e pa fene e intelektit,sa te paftyre,sa mashtrues e sa shakllaban jane ky lloj i qelbet i avokadeve prodhim i pasviteve 90,made in PD e plepagjijte e pd. Se paku ne Shkoder(sa un kujtoj) kohen kur kishte avokature kujtoj ad.Pjerin Koliqin,ad.Tedesc`hini,ad. Sander Kraja,ad.Ali Pacramin e shume advokate te tjere te nderuarqe ishin krenaria e qytetrimit,intelektualitetit e qytetaris shkodrane e te mire shkolluar ne institucionet ma prestixhjose italiane apo gjermane,vjeneze apo fraceze. E njejta histori kudo.Shiko nivelin intelektual te parlamentareve nga 1921 deri 1944,shiko nivelin intelektual te gjithe ministrave te cdo lloj digasteri qe kan mbuluar e krahasoj ato me ato te sotmit parlamentar. Vec te mendosh se ministria e drejtesis se Berishes eshte drejtuar nga super,super injoranti i cdo lloj permasave te mendueshme intelektuale si Nard Ndoka(mund ker 10 diploma made in albania te arsimit te larte(????) por di qe pas viteve 84 ka qene i rregjistruar ne shkollen e nates per te kryer arsiin e mesem qe ka qene kondite per te kategorin ne profilin e vendit te punes.Turpi me i madhe i Shkodres ku perfaqsuesit parlamentar te saj ne mase 100 vjet parlamentarizem shqiptar kan qene nder me intektualet e parlamentit shqiptar(ajka e Shkodres) i perfaqesoj Nard Ndoka per 30 vite(ne mengjez barkun bosh,ne mesnate thesin plot-A.Asllani)

  Përgjigju
 • Iris: 04/03/2023 02:59

  Znj.Kalaja,ja ke keputur kot.As Xhaxhi kur bente gjyqet e kundershtareve te tij e te diktatures,nuk i ndalonte ambasadat te ndiqnin gjyqet.Shikoji pak videot per disa nga gjyqet e atehershme ne YOUTUBE,mes spektatoreve te gjyqeve e zakonisht ne rreshtat e para do te shohesh plot fytyra nga te derguarit e ish-vendeve motra.

  Përgjigju
 • A...Zh: 03/03/2023 19:11

  Mos e zere me goje Ambasaden Amerikane, ndyresire! Prit, prit, nuk keni pare gje akoma. Apo ju do mundni Ameriken? Harrojeni, do ju rruloje!

  Përgjigju
 • Rla: 03/03/2023 19:08

  O zot hapu dhe dhe futu, kur degjon te tille njerez qe japin ment thua shqiperi e mjera shqiperi kush flet ne emrin tend?bsjgat e kombit qe per vete skan le gje pa be, mjer ne e mjer ti, mjer siqe ka femij ne shqiperi

  Përgjigju
 • XXX: 03/03/2023 18:20

  Vemjet e mbetura ne PD, nuk largohen po nuk u fute shqelmin. Plaku Mere nuk i hap rrugen rinisë.

  Përgjigju
 • duri: 03/03/2023 17:35

  Kjo baxhelle e ndyre...

  Përgjigju
 • Turi: 03/03/2023 16:17

  Amon pse e nxirrni kete kararruspien ne lajme. Na myten bundrat plake

  Përgjigju
  • Mara emigrante ne Itali: 03/03/2023 18:02

   Moj baxhell po rudina pse ka te drejte te veje dhe ti beje presion gjykates me emrin e nje trafikanti? Ambasada amerikane ka te drejte se edhe ajo jeton ne shqiperi moj gafore

 • Sondazhi i ditës:

  I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ish-Spikerja Angjelina Xhara: Na njoftonin të kishim kujdes kur po na shihnin njerëzit e pushtetit

Ish-Spikerja Angjelina Xhara: Na njoftonin të kishim kujdes kur po na shihnin njerëzit e pushtetit