300 euro për të kaluar kufirin
dy në pranga në Gjirokastër

300 euro për të kaluar kufirin<br />dy në pranga në Gjirokastër<br /><br>
300 euro për të kaluar kufirin greko-shqiptar, arestohen në Gjirokastër dy persona. Policia bën me dije së në pranga kanë rënë Ledion Rabaj, 38 vjeç, banues në Gjirokastër si dhe  L.G, 38 vjeçe, banuese në Tiranë. 

Arrestimi i tyre bë pasi në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur "Mashkullorë" janë kapur duke trasportuar me automjetin tip ‘Benz’  me targa AA 399 HY,  një shtetas algjerian i identifikuar si S.T, 18 vjeç. Shtetasit e arrestuar kanë patur si qëllim ta transportojnë shtetasin algjerian deri në Tiranë kundrejt një shume prej 300 eurosh".

Njoftimi i Policisë: 

Gjirokastër

Arrestohen në flagrancë dy shtetas për veprën penale "Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit". Nga specialistët e seksioni për hetimin e trafiqeve në D.V.P Gjirokastër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: Ledion Rabaj, 38 vjeç, banues në Gjirokastër, L.G, 38 vjeçe, banuese në Tiranë. 

Arrestimi i shtetasve të mësipërm u bë pasi: Në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, në vëndin e quajtur "Mashkullorë" janë kapur duke trasportuar me automjetin tip Benz me targa AA 399 HY, një shtetas algjerian i identifikuar si S.T, 18 vjeç. Shtetasit e arrestuar kanë patur si qëllim ta transportojnë shtetasin algjerian deri në Tiranë kundrejt një shume prej 300 Eurosh. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar automjeti me targa AA 399 HY dhe tre telefona celular. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve