34 vjeç e 42 ditë! Joselu, zëvendësuesi më i vjetër që shënon dy herë në fazën direkte të Champions League

34 vjeç e 42 ditë! Joselu, zëvendësuesi më i vjetër që shënon dy herë në fazën direkte të Champions League

Festa e Joselu

Real Madrid fitoi të mërkurën 2-1 kundër Bayern Munich dhe me rezultatin e përgjithshëm 4-3 kaloi në finalen e Champions League falë një fundi dramatik në "Bernabeu", me dopietën e Joselu.

Në moshën 34 vjeç e 42 ditë, sulmuesi Joselu mbrëmë u bë lojtari më i vjetër që ka hyrë si zëvendësues në fushë dhe ka shënuar dy herë në një ndeshje në fazën me eliminim direkt në Champions League.

Dy golat e tij përmbysën Bayern Munich dhe dërguan "Los Blancos" në finalen e 'Wembley' kundër Dortmundit më 1 qershor. Nga minuta e 81 kur u fut në fushë, Joselu meritoi notën 8,5. "Si në ëndërr, ai është njeriu që sjell fatit me vete. Vjen në fushë dhjetë minuta nga fundi dhe e përmbys atë me një dygolësh nga zona e portierit", vlerësojnë mediet 34-vjeçarin.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Përballje titanësh mes Holandës dhe Francës, ja sfidat e sotme

Euro 2024/ Përballje titanësh mes Holandës dhe Francës, ja sfidat e sotme