35% e qytetarëve në Shqipëri mendojnë se media është e lirë, 28% thonë se nuk është aspak! 26%: Të ndalen abuzimet

35% e qytetarëve në Shqipëri mendojnë se media është e lirë, 28% thonë se nuk është aspak! 26%: Të ndalen abuzimet

1680120514_7.jpg

Shqiptarët janë të dyzuar sa i përket lirisë së shtypit në vend. Në sondazhin parazgjedhor në Report Tv në bashkëpunim me institutin italian Piepoli 35% e qytetarëve shqiptarë të pyetur sesi e gjykojnë lirinë e shtypit në vend, mendojnë se media është e lirë dhe kështu duhet të jetë. Ndërkohë 28% e qytetarëve mendojnë se media në Shqipëria nuk është aspak e lirë. 26% e qytetarëve të pyetur mendojnë se media është e lirë, por duhen evituar abuzimet. Sakaq 11% e qytetarëve mendojnë se media është pak e lirë.

Problemet me të cilat duhet të merret qeveria, sondazhi ‘Piepoli’: Çmimet e larta çështje parësore! Ndiqet nga pagat e ulëta dhe lufta ndaj korrupsionit

 


Lajmi kryesor:

Sondazhi në Report Tv/ PS forcë e parë në 14 maj! PD e Alibeajt pikiatë! Berisha-Meta të dytët! Veliaj ‘nuk e diskuton’ fitoren në Tiranë, Këlliçi s’i kalon 38%


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës