'Me qetësi e dashuri', Zguri i KQZ
'kopjon' Metën:Politikan i madh!

'Me qetësi e dashuri', Zguri i KQZ<br />'kopjon' Metën:Politikan i madh!<br>
Prej orës 13:00, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur për të vendosur mbi fatin e mandatit të dy deputetëve, atij të LSI Gledion Rehovica dhe atij të PDIU Aqif Rakipi. Gjatë mbledhjes nuk kanë munguar debatet dhe përplasjet mes palëve, por edhe batutat kanë zënë hapësirë.

Ka qenë kreu i KQZ, Klement Zguri, i cili ka sjellë në vëmendje shprehjen e famshme të Presidentit dhe ish-kreut të LSI, Ilir Meta, ‘me qetësi dhe dashuri’. Teksa tha këtë shprehje, Zguri dha dhe një mendim të shkurtër, por që flet shumë, duke e quajtur Metën politikan të madh.

‘Me qetësi dhe dashuri”, siç ka thënë politikani i madh, Ilir Meta", tha Zguri. 

d.c./shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Goditi me grusht efektivin, Gjykata liron nga paraburgimi 22-vjeçarin në Tiranë

Goditi me grusht efektivin, Gjykata liron nga paraburgimi 22-vjeçarin në Tiranë