51-vjeçari shqiptar në Itali i pret rrugën ish-gruas së tij dhe e qëllon dy herë me thikë, plagos edhe djalin e tij

ITALI- Një 51-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali pasi ka sulmuar me thikë ish-gruan e tij. 51-vjeçari i identifikuar si Hysen Aliko, i doli para në rrugë ish-bashkëshortes së tij, e cila po kthehej në shtëpi, dhe e goditi dy herë me thikë në bark.

Gruaja, u transportua në spita dhe ju nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale, ndërkohë që ish-burri i saj u arrestua, raportojnë mediat në Itali.

Të bërtiturat e gruas kanë alarmuar qytetarët, ndërsa në vendin e ngjarjes mbërritën edhe dy fëmijët e çiftit, të cilët tentuan të neutralizonin babain e tyre. Gjatë tentativës për të shpëtuar nënën, mbeti i plagosur edhe djali.

Policia mori dëshmitë e banorëve për të rindërtuar skemën e ngjarjes. Po ashtu u sekuestruan edhe kamerat e sigurisë në zonë.

Burri dhe gruaja ishin ndarë rreth një muaj më parë me vendim gjykate.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

1 mln e 700 mijë vaksinime të kryera kundër COVID, Rama: Vaksinohuni sot, mbroni shëndetin