540 thirrje ditore në ditë, Rama: Urgjenca Kombëtare në dispozicion të qytetarëve 24/7

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video në rrjetet sociale nga puna e përditshme e Urgjencës Kombëtare, që këto kohë përballet me një numër të lartë thirrjesh për shkak të pandemisë.

Sipas Ramës 127 është në dispozicion të qytetarëve 24 orë në ditë në 7 ditë të javës, ndërkohë që bën apel për t'i ndihmuar duke u kujdesur për vetën në mënyrë që të mos infektohen.

"Punë e palodhur e Njësisë së Koordinimit dhe ekipeve të terrenit të Urgjencës Kombëtare në shërbim 24/7 për t’ju përgjigjur nevojave të qytetarëve.

T’i ndihmojmë të gjithë bashkë për të përballuar këtë situatë, me kujdes çdo ditë, duke respektuar rregullat e jetesës në normalitetin e ri,"-shkruan Rama.

Në videon e publikuar thuhet se rreth 540 thirrje vijnë në ditë në urgjencën kombëtare, ndërsa 42 misione ditore për të prekurit me koronavirus kryhen prej saj.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiçin

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiçin