7 vjeçari reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtës pa ndaluar asnjë sekond

7 vjeçari reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtës pa ndaluar asnjë sekond

Nikoll Prendi

Nikoll Prendi, 7 vjeç nga Balldre i Lezhës është një fëmijë me aftësi të rralla.

 Ai mund të recitojë jo pak por 2800 poezi të At Gjergj Fishtës pa ndaluar asnjë sekond, me një shkëlqim në sy.

Video e tij është bërë hit në rrjetet sociale.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pyka: 21/11/2019 11:46

  Te lumtë,o bosi im i vogël!!!!

  Përgjigju
 • Diaspora UK: 21/11/2019 03:30

  I lumte goja e i kendofte zemra ketij djali! Ky eshte shembulli i gjalle se si ka mbijetuar gjuha shqipe nder shekuj dhe se si nuk do te shuhet kurre. Qe nga Homeri, Eposi i Kreshnikeve dhe Gjergj Fishta, menyra se si tregohen historite ne vargje eshte shume i ngjashem. E vetmja gjuhe qe mund te zbertheje Iliaden dhe Odisene eshte gjuha jone e dashur shqipe. Jemi me te vertete nje popull i zvogeluar ne numer por madheshtor ne histori e kulture. Nuk ka as nje dyshim qe jemi pellazgo-iliret e hershem. Me vjen keq qe ndoshta jo te gjithe mund ta kuptojne djaloshin ne gegerisht por sa te rrah zemra kur e kupton dhe sa te bukur jane tingujt e vargjeve!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit