80% mё pak ndotje dhe mё shumë siguri pёr kёmbёsorёt, Bankers Petroleum Albania rehabiliton rrugën Marinzë-Jagodinë 

Ne nё Bankers Petroleum Albania jemi gjithmonё tё kujdesshёm nё rehabilitimin mjedisor tё zonёs ku operojmё dhe nё pёrmirёsimin e jetёs sё banorёve tё saj. Rehabilimi i rrugës Marinzë-Jagodinë 1.5 km i shërben  familjeve të Marinzes, tё cilat çdo ditë përdorin këtë aks për qëllime familjare dhe për biznese të ndryshme të zonës. 

Investimi pёrfshin asfaltimin e rrugës, ndërtimin e trotuareve dhe hapjen e të dy kanaleve anësore. Pёrpara ndёrhyrjes sё Bankers Petroleum Albania rruga ka qenë shumë problematike për banorët duke sjellë ndotje të konsiderueshme nga automjetet e rënda. Duke ndërtuar trotuare dhe mbjellë pemë dekorative, mjedisi tashmë ka ndryshuar tërësisht.  80% mё pak ndotje dhe rrugё mё e sigurt pёr kёmbёsorёt. Bankers Petroleum Albania: Ne kujdesemi pёr komunitetin. 

/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

LIVE/ 2 gola në 120 minuta, Sevilla dhe Roma i drejtohen penalltive! 7 të arrestuar në finalen e Europa League (VIDEO)

LIVE/ 2 gola në 120 minuta, Sevilla dhe Roma i drejtohen penalltive! 7 të arrestuar në finalen e Europa League (VIDEO)