'Air Albania' s'do të fluturojë bosh drejt Romës, 30 të huaj ikën drejt Italisë paradite


Në orën 15:00 avioni i 'Air Albania' do të niset nga Tirana për në Romë, për t'u kthyer në 18:55 me grupin e dytë të shqiptarëve që do të riatdhesojë. Por 'Air Albania' nuk do të fluturojë bosh drejt Romës, pasi do të udhëtojnë 80 pasagjerë, mes tyre pjesa më e madhe shqiptarë me leje qëndrimi të rregullt në vendin fqinj. Ata do të paguajnë 100 euro biletën. Ndërkohë që paraditen e sotme u larguan nga Shqipëria duke udhëtuar drejt Romës me një tjetër kompani shqiptare mbi 30 qytetarë të huaj, mes të cilëve italianë dhe amerikanë.


Lajmi kryesor:

155 shqiptarë të riatdhesuar nga Roma e Stambolli! Dezinfektim e ulje vetëm në sedilje, transport nga Rinasi në karantinën në Durrës


  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Makina përplas për vdekje këmbësorin, shoqërohet drejtuesi