​E filmua teksa godiste fëmijët
edukatorja mohon: U rrahën vetë

​E filmua teksa godiste fëmijët<br />edukatorja mohon: U rrahën vetë
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën “Arrest me burg” për edukatoren Denida Rexhepi.

Edukatorja u arrestua  pasi akuzohet se ka dhunuar fëmijët e një kopshti privat në Tiranë. 

Përpara trupit gjykues 30-vjeçarja mohon të ketë ushtruar dhunë ndaj fëmijëve.

Ajo tha se, shenjat në trup kanë qenë nga vetë fëmijët që sihin goditur me njëri-tjetrin.

Nuk i kam qëlluar fëmijët. Ata ishin duke u konfliktuar me njëri-tjetrin dhe shenjat në krah nuk ua kam shkaktuar unë. Pasi i pashë që po qëllonin njëri-tjetrin, kam shkuar, i kam kapur prej krahu dhe i ka ndarë”, mësohet të ketë thënë 30-vjecarja në dëshminë e saj”.

Pas denoncimit të bërë nga dy nëna të dy fëmijëve, 30-vjeçarja ra në prangat e policisë për ushtrim dhune fizike ndaj fëmijëve të mitur në një kopsht privat në rrugën “Nikolla Lena”.

Ishin pamjet e sigurisë së kopshtit që “tradhtuan’ edukatoren. Prindërit thanë se në pamje dallohej edukatorja që godiste me forcë fëmijët. Filmimet ndodhen në polici në cilësinë e provës materiale.

(d.b/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Sot bëni kujdes, do të ketë surpriza në dashuri dhe në punë! Parashikimi i yjeve për sot

Sot bëni kujdes, do të ketë surpriza në dashuri dhe në punë! Parashikimi i yjeve për sot