​Reali me 10 lojtarë, Sergio Ramos:
Kristiano Ronaldo nuk simulon

​Reali me 10 lojtarë, Sergio Ramos:<br />Kristiano Ronaldo nuk simulon
Mbrojtësi i Realit të Madridit, Sergio Ramos, ka komentuar situatën e ndëshkimit me karton të kuq të Kristiano Ronaldos.

Pas ndeshjes së mbrëmshme ku Reali i Madridit tregoi egon e fituesit ndaj Barcelonës duke e mundur me rezultatin 1-3, në shtëpinë e kësaj të fundit.

Kapiteni madrilnë, Serrgipo Ramos ndër të tjera theksoi së : “ Isha larg nuk e pashë mirë aksionin, megjithatë besoj se ka pasur një kontakt të lehtë, që i ka prishur ekuilibrin dhe Ronaldo nuk simulon.

 Gjyqtari na la 10 minuta pa një lojtar të rëndësishëm, ndoshta klubi do apelojë, por të shohim se si do shkojë në vazhdim”
.

Gjithashtu lojtari dhe kampioni i Spanjës, por jo vetëm ka komentuar dhe penalltinë e Suarezit , ku thekson se: “Jemi në tension të paparë në ndeshje të tilla. Për mua nuk ishte penallti. Nuk besoj se arbitri duhet të fishkëllejë, nëse nuk ka parë asgjë, ndaj shpresoj ta ketë parë mirë. Gjithsesi, për mua nuk pati asnjë kontakt”, përfundoi mbrojtësi madrilen Sergio Ramos/ Sporti Ekspres

Redaksia Online
N.M Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

'Shih ndonjë Tajlandë... me 5 operacione brenda një jave bëhesh për Maldive! Bisedat në whatsapp mes mjekëve

'Shih ndonjë Tajlandë... me 5 operacione brenda një jave bëhesh për Maldive! Bisedat në whatsapp mes mjekëve