A do të dorëhiqet nëse s’fiton? Basha: S’e kam lidhur ekzistencën time pas karriges si këta dinozaurët

 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ftuar në emisionin ‘Frontline Interview’ në Report Tv u pyet nëse do të japë dorëheqjen nëse nuk fiton në zgjedhjet parlamentare që do të mbaneh vitin që vjen.

‘Nuk futem në beteja për karrige dhe kam treguar se nuk është lidhur pas meje si në rastin e dinozaurve të tranzicionit. Jam futur për ide. Jam i bindur se do ta arrijmë të fitojmë në në 2025. Ndrydhe nga këta, nuk e kam lidhur ekzistencën time pas karriges.’- tha Basha.


Lajmi kryesor:

Intervista/ Basha në Report Tv: Protesta para bashkisë po keqpërdoret për interesa personale! Vula e PD? Telenovelë e stisur! Nuk bashkëpunoj me Metën


M.Q./E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!