A është Rusia pas protestave të opozitës? Përgjigjet Mimi Kodheli


Mimi Kodheli e pyetur për ndikimin rus në Rajon dhe në Shqipëri është shprehur se një rrezik i tij është prezent në vendin tonë. Më pas Kodheli deklaroi se logjika të çon të mendosh se pas protestave të opozitës që janë zhvilluar muajt e fundit mund të jetë edhe Kremilini. 

"Po ka. Rreziku nuk është  vetëm ne Shqipëri. Ky rrezik është  nga SHBA e deri ne Europe. Informacioni nuk kam por logjika të çon aty. Në takimet me CIA-n jam çuditur pasi me dukej e pamundur që Rusia të kishte atë intensitet dhe presion në zgjedhjet presidenciale të Trump. Ky rajon ështtë një "dashuri" e vjetër për rusët." ka deklarua Kodheli. 

 


Lajmi kryesor:

Kodheli i përgjigjet Berishës për kunatin: E njoh shumë mirë, nuk ka lidhje me karrierën time


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Dështoi në zgjedhje, Presidentja e Tajvanit jep dorëheqje nga posti i partisë

Dështoi në zgjedhje, Presidentja e Tajvanit jep dorëheqje nga posti i partisë