A i ka prishur marrëdhëniet me SHBA dhe Kim pas bashkimit me Berishën? Përgjigjet Hajdari

 

Pas bashkimit me Sali Berishën, Rudia Hajdari thotë se kjo nuk ka ndikuar në marrëdheniet e saj me SHBA-të dhe ambasadoren Yuri Kim, ndonëse ish-kryeministri është shpallur ‘non grata’.

“Nuk ka ndryshim sa i përket marrëdhënieve të mia me SHBA , me ambasadën. Jam afruar në PD, kam patur edhe rezervate mia sa i përket zotit Berisha. Sa i përket non gratës e kam thënë dhe do ta them që është një çështje personale e Berishës, që ka nisur ta ndjekë dhe s’mund të infektojë PD”, tha Hajdari.


Lajmi kryesor:

Hajdari në ‘Repolitix’: Shqipëria nuk ka patur progres për integrimin drejt BE-së! Ballkani i Hapur do vërë në pikëpyetje rrugëtimin tonë në union


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Seanca paraprake/ Edvin Prifti paraqitet në GJKKO por mungon avokati

Seanca paraprake/ Edvin Prifti paraqitet në GJKKO por mungon avokati