A ka mundësi ta thërrisni në interpelancë në Parlament guvernatorin e Bankës së Shqipërisë?

A ka mundësi ta thërrisni në interpelancë në Parlament guvernatorin e Bankës së Shqipërisë?

Gent Sejko

A ka mundësi ta thërrisni në interpelancë në Parlament atë guvernatorin e BSH? Se boll bën interesantin në konferenca shtypi ku nuk thotë asnjë gjë me vlerë.

Të vijë në Parlament dhe të përgjigjet qartë, çfarë po bën Banka me kursin e këmbimit? Pse po e bën? Kush përfiton? Kush humbet?

Çfarë po ndodh me objektivin e BSH për stabilitetin e çmimeve, që po dështon në mënyrë spektakolare? Kush është impakti i parashikuar në ekonomi?

 Sa do vazhdojë kjo rënie e euros? Kush janë skenarët e parashikuar? Cilat janë planet e emergjencës dhe kush janë parametrat që të aktivizohen? Cilat janë parashikimet afatshkurtra afatmesme dhe afatgjata etj etj?

Pyetje konkrete me përgjigje konkrete.

Po na e vrasin ekonominë para syve  dhe askush nuk thotë gjë e as nuk mban përgjegjësi. Janë mësuar rehat nëpër konferenca shtypi me tekste të gatshme monotone.

Thirren aty në Parlament të raportojë se e ka për detyrë. Ta shikojnë gjithë shqiptarët fytyrën, përgatitjen dhe punën që ka bërë deri tani. Të marrin vesh dhe kush po ua shkatërron ekonominë e kë po përdor.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Populli: 21/07/2023 00:02

  Po kush ta therrase se, jane te gjithe te kapur. Kane vajtur cmimet me shtrenjt se ne Europe, nderkohe pagat jane sa cereku...

  Përgjigju
 • Mario: 20/07/2023 21:07

  jane qylet e drekave falas nga azhbr ato qe nuk i lene cmimet te bien, jo per faj te bsh

  Përgjigju
 • Ben: 20/07/2023 21:01

  E vertete,deshtim me çmimet e konsumit,ushqimet jane me te lartat ne rajon,dhe se ne Greqi dhe Itali.Shteti rri e sheh,banka eshte ne gjume letargjik,ekonomia futja kot,costo jeteses shume e larte.Njerzit punojne vetem per te ngrene.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Sot seancë maratonë në Kuvend! Manastirliu e Denaj interpelancë, institucionet raportojnë punën për vitin 2023! Në rend edhe pr.vendimi për ligjin e luftës me Greqinë

Sot seancë maratonë në Kuvend! Manastirliu e Denaj interpelancë, institucionet raportojnë punën për vitin 2023! Në rend edhe pr.vendimi për ligjin e luftës me Greqinë