POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

A mund të jetë kënga e Alban Skënderajt dhe Noizy-t hit për punën për të rinjtë shqiptarë?

Noizy dhe Alban Skënderaj

Alban Skënderaj dhe Noizy sollën bashkëpunimin e tyre më të ri ‘Drejt Suksesit’, një klip i realizuar nga gruaja e kryebashkiakut Ajola Xoxa, ku nëpërmjet këngës përcjellin një mesazh sensibilizues për të gjithë të rinjtë shqiptarë.

Këtë mund ta quajmë ndryshe dhe hitin e punës për të rinjtë. Kënga nis me vargjet: “Asgjë s’të jepet falas, gjithçka e ka nje çmim, madje dhe dashuria dhurohet në shkëmbim".

Teksti është një motiv për çdo të ri që do te ecë në rrugën e suksesit. Çdo gjë arrihet me mund,punë dhe djersë, vetëm në këtë mënyrë do të arrish gjërat që ke ëndërruar gjithmonë.

Ky është mesazhi më i madh që përcjellin dy këngëtarët nëpërmjet këngës së tyre. Nxisin të rinjtë shqiptarë të punojnë fort për të arritur majat, të mësojnë nga gabimet e tyre dhe çka është më e rëndësishmja të mos dorëzohen kurrë.

Komento

Komente

 • dori: 11/06/2018 22:57

  keto mire eshte shteti tu tatoje se po fitojne shume.

  Përgjigju
 • Tori: 11/06/2018 21:26

  Albani ka ze te mire por eshte shume monoton, i bie cyles gjithmon ne nje vrime. Po kete turkun ku e ka gjetur?....

  Përgjigju
 • Vlora: 11/06/2018 16:55

  Bravoooo respekt per kengen,himni per cdo t ri qe do dhe kerkon te punoj.

  Përgjigju